4 פתרונות בעת החלפת דלתות פנים

4 פתרונות בעת החלפת דלתות פנים

החלפת דלתות פנים

בעזרת החלפת דלתות ניתן להעלות את ערך הנכס לפני מכירה או השכרה ולהגדיל את האטרקטיביות שלו בעיני הקונים והשוכרים.

איך עושים זאת? הנה 4 פתרונות

החלפת דלתות פנים יכולה להתבצע בנסיבות שונות. ראשית, היא מתבקשת כאשר הדלתות הקיימות כבר סובלות מבלאי, שחיקה ונזקי מים. עם הזמן, תקלות כאלה פוגעות באיכות החיים והן מחייבות את ההחלפה של הדלת בדגם חדש יותר.

בנוסף, את דלתות הפנים כדאי להחליף אם רוצים להשקיע בנכס ולהשביח אותו. בטווח הארוך, הוצאה חד פעמית על החלפת דלתות מהווה השקעה משתלמת מאוד.

השאלה היא איזה פתרונות קיימים בעת החלפת דלתות פנים, או מה ההבדלים ביניהם. בשביל לענות על זה, כדאי להכיר את סוגי הדלתות המומלצים:

  1. דלתות למינטו

ציפוי למינטו הופך את הדלת לעמידה יותר ומעניק אסתטיקה גם למשקוף. מעבר לכך, דלתות למינטו בנויות משכבות ולא מלוח עץ אחד ולכן הן קלות משקל ונוחות לתזוזה. זה אומר שאת הדלתות האלה אפשר בקלות להתקין לבד, להחליף בין חדרים שונים של הבית ולחסוך זמן והוצאות.

הפתרון של דלתות למינטו מאוד מתאים לחדרי שינה וחדרי מגורים של בתים פרטיים. אם רוצים לשלב אותם בחדרי רחצה וחדרי שירותים רטובים, הפתרון המומלץ יהיה דלתות למינטו הידרו עם ציפוי פורמייקה גמיש שעמיד במים.

  1. דלתות פלקסבורד

המושג פלקסבורד מתאר בהקשר של דלתות פנים פתרון מאסיבי, מבודד, חזק וכבד. הדלתות האלה מיוצרות מחומר מחורר על בסיס פסולת עץ מודבקת, לכן הן גם עומדות במובן מסוים בדרישות של ארגונים ירוקים וארגוני איכות הסביבה.

דלתות פלקסבורד מאפשרות התקנה של ציפוי ייעודי לבחירת הלקוח. בין היתר, אפשר לבחור בין ציפוי למינטו, ציפוי פורמייקה או גמר צבע ולהתאים את הדלתות לדרישות הספציפיות בחלל הפנים של בתים או משרדים כאחד.

  1. דלתות פולימריות

אי אפשר לדבר על פתרונות בעת החלפת דלתות פנים בלי להזכיר את הדגם הפולימרי. דלתות פולימריות עשויות כידוע חומרים פלסטיים מרוכבים עם תוסף ייעודי, מה גם שהן מלאות מבפנים פוליסטירן 100% ומשיגות בידוד מלא.

לצד הבידוד והעמידות של דלתות פולימריות, היתרון שלהן כפתרון לחלל הפנים בא לידי ביטוי בחוזק מכאני גבוה ועמידות בפני שחיקה. בין היתר, אפשר להשתמש בדלתות האלה גם בכניסה למרתפים ולשלב אותם בחללים שמפרידים בין הסלון או החדרים של הבית לבין המרפסת והגינה. בנוסף, הסטנדרט העיצובי של דלתות פולימריות נחשב גבוה ולכן הן מומלצות על ידי מעצבי פנים ואנשי מקצוע.

  1. דלתות כוורת

הפתרון הזול והנגיש ביותר עבור החלפת דלתות פנים הוא להשתמש בדגמי כוורת. אלו דלתות עשויות קרטון שמחולק לתאים לכן הן מכונות כוורת וזולות לשימוש מיידי בכל סוגי חללי הפנים. בתוך כך, אפשר לראות גם בעין בלתי מזוינת שלדלתות כאלה יש מסגרת עץ ושהקרטון שבו משתמשים כדי לייצר אותן עטוף משני הצדדים בלוחות דיקט או לוחות MDF.

בחירה נכונה של דלתות כוורת תחייב התייחסות אל צפיפות התאים. ככל שצפיפות תאי הכוורת גבוהה יותר, כך הדלת תהיה מבודדת לרעש ולטמפרטורה. מצד שני, בידוד לרעש ולטמפרטורה עלול להפוך את הדלתות האלה ליקרות יותר.

לסיכום, סוגים שונים של דלתות מאפשרים לבעלי בתים פרטיים ומעצבי פנים של חנויות לשדרג את חלל הפנים באופן מיידי. אם רוצים לבצע החלפת דלתות פנים במהירות וביעילות, כדאי להכיר את ההבדלים בין הדגמים הקיימים. לאחר מכן, ניתן להתאים את סוג הפתרון לסוג הצירים ולמסגרת התקציב.

 

דילוג לתוכן