כיצד לשפץ את המטבח ובזול

כיצד לשפץ את המטבח ובזול

חיפוי קרמיקה למטבח

שיפוצים במטבח היא אמנם תקופה לא פשוטה, לא לאיכות החיים שלכם, לא לנוחות שלכם ובטח לא לכיס, אך בכל מה שקשור לכיס שלכם דווקא יש לנו כמה טיפים חשובים שכדאי שתכירו. שיפוצים במטבח לא צריכים להיות יקרים כמו שאתם חושבים ואפילו בתקציב נמוך תוכלו לקבל אחלה מטבח.

תתקינו בו פריטים חדשים ומגניבים

אחת הדרכים הטובות ביותר לשיפוץ המטבח בעלויות נמוכות יחסית הוא פשוט להשאיר אותו כמו שהוא ולשדרג אותו על ידי פריטים חדשים שישנו את האווירה והעיצוב שלו במאה ושמונים מעלות. למשל, אם תתקינו לוח מחיק או לוח גיר על אחד הקירות במטבח, יהיה לכם עיצוב חדש לגמרי. תוכלו להתקין בו פריטי נוי נוספים, כמו למשל מדבקות על החלונות או עציצים שיכניסו אנרגיות חדשות למטבח וכמובן שלטים נחמדים שיתאימו לאווירה הקולינרית שבו.

תשנו את התאורה וכך תשנו את האווירה

לפעמים כל מה שאתם כדי לשדרג את המטבח הוא לשנות בו את האווירה, והאווירה יכולה להשתנות על ידי החלפת התאורה. יכול להיות שיש לכם תאורה צהובה וחמה במטבח וזה פשוט לא מחמיא לארונות הלבנים שיש לכם. חשוב להתאים את התאורה במטבח לפריטים ולרהיטים שיש בו, מבחינת סגנון וצבע. שינוי התאורה יכול להתבצע בכמה דרכים כאשר אפשר להתקין ספוטים ובכך להאיר מקומות אחרים בפיזור טוב יותר, אפשר להתקין מנורות לד ואפשר גם לשנות את המיקום של המנורות הקיימות ולהאיר אותו יותר.

תתקינו חיפויים זולים למראה חדש לגמרי

אחד הלהיטים החדשים והיפים ביותר בעיצוב מבטחים בימינו הם החיפויים. חיפוי קרמיקה למטבח יכול לשנות את האווירה בו לחלוטין והמטבח ייראה חדש לגמרי למרות ששום דבר מלבד החיפוי לא השתנה בו. מעבר לחיפוי קרמיקה למטבח אפשר להתקין גם חיפוי זכוכית, כך שהמטבח שלכם לא רק יהיה מבריק בלי לשנות בו דבר, אלא יהיה הרבה יותר קל לנקות אותו. גם חיפוי קרמיקה למטבח הרבה יותר קל לנקות והוא מונע מהאדים של הבישולים לחדור לקירות ובכל המטבח גם יותר עמיד.

תחליפו את הארונות

החלפת הארונות במטבח אולי נשמעת לכם כמו משימה יקרה במיוחד אך מדובר על כמה אלפי שקלים בודדים למטבח גדול, כאשר זה יחסוך לכם שינוי הרבה יותר טוטאלי שחשבתם לעשות בו. אין צורך בבנייה מחודשת, אין צורך להרוס קירות ואם יש לכם ידע בהרכבה אז אתם גם לא צריכים להזמין שיפוצניק. החלפת הארונות היא פעולה מהירה יחסית ותוכלו לקבל מטבח חדש ומושלם רק בביצוע המשימה הזו. כמובן שיש לבחור את הארונות בחוכמה לפי עיצוב החלל הדרוש.

התקנת טפטים או צביעה מחודשת

למרות שהקירות במטבח מכוסים בחלק ניכר מהם בארונות, עדיין צבע הקיר הוא אחד הגורמים המשמעותיים ביותר בעיצוב שלו. אם אתם רוצים לשפץ את המטבח במינימום עלויות, אולי פשוט תצבעו את הקירות ובכך תקבלו מטבח הרבה יותר חדיש. כמובן שאפשר גם להתקין טפטים על הקירות ובכך להכניס בו חן רב יותר, כאשר את הטפטים הללו אפשר להתקין גם על הארונות עצמם. אפשר גם ללכת רחוק יותר ולהתקין ריצוף או פרקט חדשים במטבח אך שינוי זה מורכב הרבה יותר.

תחסכו במקום ותחסכו בעלויות

מי שרוצה לקבל מטבח חדש ומשופץ יכול לקבל את מבוקשו אפילו בלי לשפץ או להוסיף כלום. כלמה שאתם צריכים זה לעשות סדר מחודש בו, כאשר סידור התבלינים, המחבתות, המגירות וכל שאר האלמנטים בו יכולים לגרום לו להיראות אחרת לגמרי. אפשר גם לקנות כל מיני פריטים חסכוניים במקום כמו ציר מסתובב, ארון מגירות ומדפים חדשים והעלויות עדיין יישארו נמוכות.

Skip to content