טיפים לעיצוב חדר שינה מהוילון ועד לשמיכה

טיפים לעיצוב חדר שינה מהוילון ועד לשמיכה

חדר השינה, הוא בין החדרים היותר פנימיים בדירה. מאחר שהוא חדר "צדדי" כזה, שאורחים לא רואים, הוא עשוי לקבל עדיפות נמוכה מבחינת העיצוב. וודאי כשמוגבלים בזמן או בתקציב. מצד שני, בחדר זה אנו מבלים כל יום, לא מעט זמן. למי שמחליט לקחת את האתגר ולהשקיע גם בעיצוב חדר השינה, הטיפים הבאים יסייעו:

המצעים במרכז

מה הדבר הראשון שרואים, בכניסה לחדר שינה? לרוב, זו תהיה שמיכה גדולה שמכסה מיטה זוגית, אשר תופסת מקום מרכזי בחדר. השמיכה עצמה עשויה להיות שמיכת פוך איכותית או בקיץ שמיכה דקה, אבל מבחינה אסתטית, האלמנט המשמעותי הוא מראה המצעים. ואכן, מצעים מספקים אמצעי פשוט וזול, לשפר את מראה החדר. כריות מספקות הזדמנות להיות יצירתיים יותר עם העיצוב, בשונה ממשטחים גדולים יותר כמו סדין, שנוטים יותר לאחידות.

הוילון שמוסיף

וילון הוא עוד אלמנט ויזואלי בולט ביותר, שבו ניתן להסתייע בעיצוב חדר שינה. כמו לגבי מצעים, ניתן למצוא וילונות ממבחר רחב של סוגים ושילובי צבעים ובמחיר סביר. בנוסף, הווילון מסייע גם לשיפור הפרטיות בחדר ובחורף הוא מסייע מעט לשמור את החום בפנים.

השטיח שמשלים

שטיח הוא פריט עיצוב מיוחד, שמשדר חום ויש לו כמובן גם תועלות שונות, כבידוד רגליים יחפות מרצפה קרה. בחדר שינה שבו המיטה במרכז, מתאים לשלב מסביבה כמה שטיחים קטנים יחסית. צבעי השטיחים צריכים להתאים לעיצוב החדר הכללי. הדוגמא שעל השטיח תהיה לרוב פשוטה למדי, בכדי שלא להעמיס ויזואלית. בחירת עובי השטיח והחומר שממנו הוא עשוי, יותאמו לאקלים המקומי ולטמפרטורה האופיינית בחדר.

עקביות

כמובן, לא מספיק לעצב את החדר עם אלמנטים ויזואליים יפים כשלעצמם. אידיאלית, נרצה ליצור עקביות והגיון, בסגנון העיצוב. שמיכת פוך איכותית תכוסה במצעים שנראים טוב יחד עם הוילון ושניהם יתאימו לצבעי השטיח וכן הלאה.

באופן דומה, לא נשלב למשל עיצוב מינימליסטי ומודרני של החדר, עם נברשת תקרה עתירת פמוטים, בסגנון עתיק.

שמיכת פוך

להשקיע ב"רקע"

יש שני אלמנטים בחדר שינה, אשר תורמים להיבט העקביות באופן מיוחד. כל אחד מהם, גם נמצא במידה מסוימת "ברקע", אבל גם מתפרס על פני החדר כולו. הכוונה לרצפה ולקירות. לכן, מרצפות חדשות או פרקט שמותקן על הרצפה, עשויים לשנות משמעותית את מראה החדר. כך גם צבע חדש לקירות או שימוש בטפטים.

ארונות

ארונות, לא מחליפים או רוכשים באותה קלות ותדירות כמו מצעים או שטיח פשוט. אם מדובר למשל בדירה שכורה, ייתכן שיש שם כבר ארונות, שלא בחרנו. או שאנו משתמשים בארונות שרכשנו בעבר ולא ממהרים להחליף ובצדק – עיצוב זה לא הכול בחיים. אבל אפילו מראה של ארונות קיימים ניתן לשפר מעט, באמצעות ניקוי וסדר בחפצים ששמנו על גבי הארון. בנוסף, כדאי לנצל מצב גרוע של ידיות הדלתות בארונות, כהזדמנות להחליף אותן בידיות חזקות ויפות יותר.

תאורה

להיבט התאורה, יש חשיבות עיצובית וגם כמובן חשיבות לצרכים פרקטיים שונים. היבט התאורה מתבטא בחדרי שינה באופנים רבים. בבחירת חדר שינה מבין חדרי הבית, משמעותי מיקום החלונות, כמקור אור חיצוני. ניתן יהיה לשלוט על מקור זה באמצעות תריסים או וילון, שגם יצמצמו כניסת שמש ישירה, בחודשי הקיץ החמים. התאורה המלאכותית, תהיה לרוב קודם כל בתקרה במרכז החדר. ישלימו אותה, מנורת שולחן אחת או יותר על שידות.

מה עוד בחדר?

כל שאר האלמנטים הקבועים שבחדר השינה, משמעותיים גם הם מבחינת עיצובו. למעשה, הם אלה שעשויים לספק את המראה הייחודי, שיהפוך את החדר לשונה מחדרי שינה אחרים.

 

דילוג לתוכן