דקים – פרקטיקה למול אסתטיקה

דקים – פרקטיקה למול אסתטיקה

הדק – קוים לדמותו

הדק הוא פריט עיצובי ושימושי בחצרות בתים, בבתי עסק שונים ואף במתחמים בנויים. דקים עשויים קורות עץ לרוב (אך קיימים גם דקים מחומרים אחרים), המונחות בצורה מחושבת, זו ביחס לזו על קרקע שעברה קודם לכן עיבוד מסוים. לדקים שימושים רבים ובשורות הבאות ננסה למנות כמה מהם בהפרדה לשימושים הפרקטיים שלהם לעומת השימוש האסתטיים. כמו כן, ננסה לשפוך אור על אילו מהשימושים מתאימים לכל אחד ואחת מכם.

פרקטיקה או אסתטיקה?!

  • פרקטיקה – הצבת דק בחצר הבית הוא פתרון חיפוי פשוט וקל לביצוע. במקום לרצף את רצפת החצר במרצפות בטון או לשתול דשא (שמצריך לרוב טיפול יקר וממושך), ניתן להתקין דק, שעליו אפשר להניח מגוון רחב של פריטים בלי לחשוש מהכובד שלהם ומההשפעה שלהם על הריצוף. הדק ממשיך את רצפת הבית או בית העסק ומהווה למעשה עוד חלל שניתן להשתמש בו למגוון יישומים. דקים מעץ, שעשויים מחומרים איכותיים הם בדרך כלל קלים לניקוי ולא מצריכים תחזוקה מיוחדת. מי שמעוניין בהגדלת השטח שניתן להניח עליו דברים בבית או בבית העסק ומי שלא מעוניין להוציא סכומי עתק בריצוף בבלטות או בגינון שאין לו סוף, התקנת דק הוא פתרון קלאסי עבורו.
  • אסתטיקה – דק הוא גם פריט דקורטיבי שאין שני לו. האפשרויות העיצוביות המגוונות לבניית דק, הן מבחינת הצבע, סוג העץ או צורת הדק, מקנות לו רובד אישי וייחודי. הנחת דק בחצר הבית או בבית העסק מעניקה נופך חמים יותר למקום, משפרת את מראהו בן רגע ומאפשרת לכם להביע את עצמכם באמצעות פריט נוי שהוא גם יפה וגם לא ירוקן לכם את הכיס.

לא תמיד צריך לבחור בין השניים

ואחרי שפרטנו את האספקטים הפרקטיים לעומת אלו האסתטיים, זה המקום להגיד שלא תמיד צריך לעשות בחירה באחד מהם. דקים יכולים להיות גם יפים ואסתטיים וגם שימושיים, לא יקרים וקלים לתחזוקה. הדבר החשוב ביותר, הוא לתכנן מראש את הדק, את מטרותיו ולשכור את שירותיו של בעל המקצוע שידע לשלב בין הפרקטיקה לאסתטיקה בצורה שהכי מתאימה לצרכים שלכם. בהצלחה

המאמר באדיבות ברנשטיין פרגולות בצפון

דילוג לתוכן